O mnie

Imię: Sylwia
Hobby: Dietetyka i zdrowe żywienie
Dlaczego ten blog?: Eco-Vital, firma, w której pracuję, zaproponowała mi prowadzenie bloga na temat, który od długiego czasu jest moją pasją i przedmiotem studiów. Chciałabym zarazić moich czytelników miłością do własnego ciała i pasją dbania o siebie w dzień i w nocy, dzięki odpowiedniemu stylowi życia i zrównoważonej, pełnowartościowej diecie.
Kontakt: sylwiawimmer@gmail.com
Obsługiwane przez usługę Blogger.
Sylwia Wimmer On wtorek, 9 lipca 2013

„Zero soli, zero tłuszczu” bierze sobie za cel propagowanie zdrowego żywienia wśród wszystkich, którzy pragną zmienić swoje nawyki żywieniowe i dowiedzieć się więcej na temat tego, jak dbać o swoje zdrowie dzięki codziennej diecie.
Po pierwsze powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego warto zdrowo się odżywiać? (co do tego, że warto chyba nikt z nas nie ma wątpliwości...)
Większość chorób naszych czasów, tzw. chorób cywilizacyjnych, powodowana jest brakiem ruchu, „obżeraniem się” lub niedoborem witamin i minerałów. Wszystko to sprowadzić można do niewłaściwego stylu życia, którego lwią część stanowi zbilansowana, zdrowa dieta.
Przede wszystkim więc odżywiamy się prawidłowo, aby jak najdłużej pozostać zdrowym i cieszyć się życiem pełnym energii. Wiele chorób takich jak miażdżyca, cukrzyca czy awitaminoza bierze swój początek w niewłaściwej diecie, której zmiana może uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami tych przypadłości.


Mówi się dziś, że „zdrowie jest sexy”. Odżywiajmy się zdrowo, aby atrakcyjnie wyglądać i podobać się samym sobie. Właściwe odżywianie przyczynia się do tego, że wyglądamy na wypoczętych i zadowolonych z życia. Możemy przypomnieć sobie, jakie samopoczucie mamy po wielkiej, tłustej uczcie a jakie po lekkim, zdrowym posiłku. Ja znam doskonale obydwa te stany i zdecydowanie wybieram ten, który dodaje mi energii i nie sprawia, że jestem ospała i pozbawiona życia – niskokaloryczne, smaczne i świeże danie.


Dzięki odpowiedniej diecie lepiej pracuje nasz cały organizm, przede wszystkim nasz mózg. Dobrze dotleniony i odżywiony organ pracuje lepiej i wydajniej. Właściwa dieta może przyczynić się do tego, że jesteśmy bardziej kreatywni i błyskotliwy a rozwiązywanie trudnych problemów przychodzi nam łatwiej. Odpowiednią dietą nie „zaśmiecamy” naszego mózgu, dzięki czemu zachowujemy jasność myślenia.
Zdrowe odżywianie to inwestycja na przyszłość. Skutki palenia, tłustego jedzenia czy używania nadmiernej ilości soli odczuć możemy dopiero po wielu latach, dlatego na co dzień wydaje nam się, że są to nieszkodliwe „grzeszki”. W rzeczywistości jednak niezdrowe nawyki mogą okazać się katastrofalne w skutkach. Im więcej teraz „zainwestujemy” w zdrową dietę, tym większe profity z tego tytułu czerpać będziemy w przyszłości.


Lista argumentów za zdrowym odżywianiem mogłaby ciągnąć się jeszcze przez wiele wersów tego posta. Każdy z nas myśli o zdrowym o jedzeniu z innych powodów, nie boję się zatem stwierdzić, że ilu jest nas – zwolenników właściwej diety – tyle powodów, dla których postanowiliśmy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania.


Komentarz

Subscribe to Posts | Subscribe to Comments